235/45R17 94Y Vredestein UltracSessanta

image
Rozmiar: 235/45R17
Index prędkości i nośności: 94Y
Producent: Vredestein
Nazwa bieżnika: UltracSessanta
Sezon: letnie

Vredestein Ultrac Sessanta to letnia opona osobowa klasy wyższej (High)Firma Vredestein to niezależny producent wysokiej jakości opon dla wielu segmentów. Asymetryczny bieżnik opony Vredestein Ultrac Sessanta powstał z myślą wielbicielach szybkiej jazdy. Model jest również ukoronowaniem 60-letniej działalności firmy. Gwarantuje precyzyjne sterowanie oraz wysoką przyczepność, nawet przy ekstremalnych prędkościach. Ponadto jest wyjątkowo cicha.

Opona Vredestein Ultrac Sessanta to następczyni bieżnika Vredestein Ultrac. Na bazie poprzedniego bieżnika stworzono nowoczesną i wytrzymałą oponę segmentu Ultra High Performance. Wykorzystano w niej innowacyjną, asymetryczną rzeźbę bieżnika. W środkowej części opony znajdują się łukowate rowki, które rozszerzają się w kierunku zewnętrznego barku. Wraz z prostym kanałem obwodowym po wewnętrznej stronie opony struktura zapewnia wysoką ochronę przed zjawiskiem aquaplaningu. Woda jest skutecznie usuwana poza obszar styku z podłożem. Ponadto rzeźba poprawia również przyczepność. Ostre krawędzie rowków gwarantują krótką drogę hamowania oraz natychmiastową reakcję na zmianę tempa jazdy. Aby zapewnić dokładne sterowanie, opona została wyposażona w płaski profil z odpowiednio zaokrąglonymi krawędziami. Dzięki temu udało się również uzyskać optymalny rozkład nacisków na całej płaszczyźnie bieżnika, który zużywa się równomiernie. Rozwiązanie gwarantuje długie przebiegi oraz zachowanie właściwości opony na długi czas. Lepsze przyleganie do podłoża przyczyniło się również do redukcji oporów toczenia. Opona Vredestein Ultrac Sessanta gwarantuje płynną trakcję. Do produkcji bieżnika zastosowano nowoczesną mieszankę gumową z dodatkiem krzemionki oraz zaawansowanych polimerów. Uzyskano w ten sposób odporność na działanie wysokich temperatur, będących skutkiem tarcia opony o podłoże podczas bardzo szybkiej jazdy. Guma jest również odporna na ścieranie. Równocześnie poprawia przyczepność na śliskim podłożu. Dla podwyższenia komfortu jazdy na barkach opony zastosowano sekwencję nacięć, które redukują drgania i hałas. Atrakcyjny wygląd opony Vredestein Ultrac Sessanta to efekt współpracy z Giugiaro Design. Dzięki temu uzyskano niepowtarzalny efekt wizualny, który pasuje do sportowej linii nowoczesnych samochodów. Opona cieszy się bardzo dużą popularnością wśród miłośników tuningu.

Opona Vredestein Ultrac Sessanta to opona ultra wysokich osiągów przeznaczona dla szybkich, sportowych samochodów. Przystosowana jest do jazdy z ekstremalną prędkością.


« Powrót