225/70R16 Continental Vanco Winter

image
Rozmiar: 225/70R15
Index prędkości i nośności: współczynnik prędkości
Producent: Continental
Nazwa bieżnika: Vanco Winter
Sezon: letnie

Nowość w zimowym sezonie 2007/2008, model VancoWinter 2 to nastepca wysłużonej opony VancoWinter. Producentowi udało się poprawić znacząco osiągi w stosunku do poprzednika.

Dzięki koncepcji inteligentnych lamel nowe opony VancoWinter 2 radzą sobie doskonale z różnorodnymi wyzwaniami jazdy zimą. Sinusoidalne lamele w barku opony optymalizują efekt hamowania i prowadzenie na śniegu. Łuskowate lamele w bieżniku zapewniają ponadto efekt skrobaka do lodu, co istotnie zwiększa wydajność hamowania na lodzie i na mokrych nawierzchniach. W połączeniu ze specjalnym składnikiem gumy, zapewniającym przyczepność w zimie, koncepcja inteligentnych lamel opon VancoWinter 2 gwarantuje wyjątkowo wysoki potencjał bezpieczeństwa oraz maksymalną wszechstronność w miesiącach zimowych.

Dzięki zwiększeniu liczby rowków o 10%, a także trzem obwodowym rowkom bieżnika z kanałami odprowadzającymi wodę opony VancoWinter 2 są najlepiej przystosowane do spełnienia tych wymagań. Nowy wzór bieżnika zapewnia wydajne usuwanie błota pośniegowego i wody, dlatego oferuje doskonałe zabezpieczenie przed aquaplaningiem i bezpieczne prowadzenie na mokrej nawierzchni.

Solidna konstrukcji ścianek bocznych nowych opon VancoWinter 2 zwiększa ich żywotność. Szerokie i odporne na zadrapania żebro zapobiega problemom spowodowanym przez najeżdżanie na krawężniki i zwiększa odporność na uszkodzenia. Specjalny bark trakcyjny zapewnia dodatkową przyczepność na drogach z nagromadzonym śniegiem i błotem pośniegowym.


« Powrót