Geometria

Geometria 3D ma decydujący wpływ na eksploatację pojazdu , a także na bezpieczeństwo podróżowania.

 

Usługa kontroli i ustawienia geometrii to szerokie pojęcie, a nie tylko znana wszystkim tzw. zbieżność kół. W jej skład wchodzi również pochylenie kół przednich (i tylnych), pochylenie i wyprzedzenie sworznia zwrotnicy oraz równoległość osi i pokrywanie śladów kół pojazdu.

Właściwa geometria czterech kół pojazdu obniża zużycie ogumienia, pomaga zwiększyć trwałość i osiągi opon oraz zwiększa oszczędności paliwa. Poprzez ograniczenie problemów z kierowaniem i zachowaniem właściwego toru jazdy, geometria pojazdu poprawia także precyzję kierowania pojazdem i bezpieczeństwo jazdy.

 Nasz serwis przy ulicy Warszawskiej 109 w Radomiu wyposażony jest w system HUNTER WA340 elite Hawkeye. Tylko nasza firma, jako jedyna w Radomiu posiada urządzenie tej klasy. Żadne z dotychczasowych urządzeń występujących na rynku, nie jest w stanie z taką precyzją ustawić geometrii kół/zawieszenia.
Dzięki temu, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu usługę kontroli i ustawienia geometrii na najwyższym poziomie,
  

 HUNTER WA340 elite Hawkeye jest to najnowszy cyfrowy system kontroli i regulacji geometrii ustawienia zbieżności kół jezdnych i osi pojazdów samochodowych, łączący uniwersalność zastosowania z najnowszymi osiągnięciami techniki komputerowej i cyfrowej.

 

Umożliwia on pomiar pojazdów, których zakres średnic obręczy kół mieści się w przedziale 10 - 35 cali, a więc samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów, przyczep i naczep.

Krzywa zbieżność / Nerwowość układu jezdnego (VAG 1925)

Dla samochodów grupy VAG Volkswagen Audi Skoda Seat wyposarzonych w czteroelementowy system wachaczowy, konieczna po każdym remoncie zawieszenia oraz po demontażu, zwortnicy, końcówek, drążkówv kierowniczych,przekładni kierowniczej, ramy podwozia, piasty koła, konieczne jest ustawienie tzw Krzywej zbieżności wraz ze specjalną belką VAG 1925 na urządzeniu HUNTER.


  

Kąty geometrii zawieszenia to: